Blog

Jak często czyścić tapicerkę meblową? – kurz – wróg numer jeden.

Tapicerkę meblową zaleca się czyścić regularnie, aby utrzymać ją w czystości i dobrym stanie. Oto kilka wskazówek dotyczących częstotliwości czyszczenia tapicerki meblowej:

Dowiedz się więcej


Odkurzanie: Zaleca się odkurzanie tapicerki co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć kurz, okruchy i inne zanieczyszczenia. Optymalna częstotliwość czyszczenia zależy od stopnia użytkowania, poziomu zanieczyszczenia lub czynników alergicznych znajdujących się
w otoczeniu.


Plamy: Natychmiast usuwaj plamy i zabrudzenia z tapicerki, aby uniknąć trwałych przebarwień. Jeśli to możliwe i tapicerkę da się zdjąć, proponujemy prać ją w pralce zgodnie z zaleceniem producenta, bądź czyścić na sucho używając do tego specjalistycznych środków.
Pamiętaj sprawdzić czy środki czyszczące których używasz nie powodują przebarwień lub innych uszkodzeń.


Profesjonalne czyszczenie: Co jakiś czas warto skorzystać z profesjonalnego czyszczenia tapicerki, zwłaszcza jeśli jest to wysokiej jakości materiał, który wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Zalecana częstotliwość profesjonalnego czyszczenia zależy od stopnia użytkowania mebli oraz rodzaju tapicerki.
Pamiętaj, że częstotliwość czyszczenia tapicerki meblowej może się różnić w zależności odindywidualnych potrzeb i warunków użytkowania mebli.

Rodzaje wykładzin i jak często je prać?

Istnieje kilka popularnych rodzajów wykładzin, z których każdy ma swoje własne cechy i zastosowania. Oto kilka głównych rodzajów wykładzin:

Wykładziny dywanowe:

Są miękkie i przyjemne w dotyku, nadają się do domowych sypialni, salonów i innych pomieszczeń, w których komfort jest priorytetem. Są dostępne w różnych wzorach, kolorach i teksturach.

Można je prać ekstrakcyjnie przy pomocy specjalistycznych odkurzaczy piorących. Zaleca się pranie przynajmniej raz w roku, lub częściej, w zależności od miejsca, w którym znajduje się wykładzina i częstotliwości użytkowania.

Ofertę prania znajdziesz tu: http://www.pranie123.pl/cennik/

Wykładziny elastyczne:

Takie jak winylowe czy linoleum, są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego są popularne w pomieszczeniach o dużym natężeniu
ruchu, takich jak kuchnie, łazienki, czy pomieszczenia biurowe.

Do ich mycia nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, ale na rynku znajdziemy produkty dedykowane dla tego typu wykładzin.

Wykładziny dywanowe komercyjne:

Są projektowane z myślą o intensywnym użytkowaniu w miejscach publicznych, takich jak biura, hotele czy restauracje. Charakteryzują się trwałością i łatwością czyszczenia.

Należy je prać ekstrakcyjnie przy pomocy specjalistycznych odkurzaczy piorących. Częstotliwość prania należy dopasować do miejsca, w którym się znajduje, intensywności użytkowania i przeznaczenia pomieszczeń. W pomieszczeniach gdzie przebywają dzieci, lub w miejscach o nasilonym ruchu, takie pranie powinno się wykonywać nawet raz w miesiącu.

Ofertę prania znajdziesz tu: http://www.pranie123.pl/cennik/

Wykładziny modułowe:

Składają się z pojedynczych paneli, co sprawia, że są łatwe w instalacji i konserwacji. Są często wykorzystywane w biurach i przestrzeniach komercyjnych.

Podobnie jak w przypadku wykładzin dywanowych komercyjnych, należy je prać ekstrakcyjnie przy pomocy specjalistycznych odkurzaczy piorących. Częstotliwość prania należy dopasować do miejsca, w którym się znajduje, intensywności użytkowania i przeznaczenia pomieszczeń. W pomieszczeniach gdzie przebywają dzieci, lub w miejscach o nasilonym ruchu, takie pranie powinno się wykonywać nawet raz w miesiącu.

Ofertę prania znajdziesz tu: http://www.pranie123.pl/cennik/

Wykładziny naturalne:

Wykładziny wykonane z naturalnych materiałów, takich jak wełna, juta czy kokos, są ekologiczne i nadają się do użytku wewnętrznego, dodając przyjemny, naturalny wygląd do pomieszczeń.

Sposób czyszczenia wykładziny należy dobrać do jej typu. Większość producentów umieszcza na produkcie sposób konserwacji. Nie wszystkie włókna naturalne można prać z użyciem wody.

http://www.pranie123.pl/cennik/

Chcesz profesjonalnie wyczyścić tapicerkę, wyprać dywan lub wykładzinę, utrzymać w czystości swoje meble, odświeżyć samochód

Zadzwoń: 737 330 853

Pranie Warszawa – Ursynów – Imielin – Natolin – Kabaty – Wilanów – Zawady – Powsin – Mokotów – Okęcie – Służew
www.pranie123.pl